Поврзете се со нас

Свет

Мело: Мбапе е идиот, треба да молчи и да учи

Објавено

на

Фелипе Мело неодамна му се израдува на новиот трофеј во Либертадорес купот, а во интервјуата за бразилските медиуми по финалето, испратил специјален поздрав до Килијан Мбапе.

Французинот во минатото изјави дека фудбалот во Јужна Америка не е доволно напреден, а Мело имал кратка и јасна порака за ѕвездата на ПСЖ.

– Мбапе е идиот.

– Постигна три гола во финалето на СП, но Аргентина стана светски шампион, а Меси е најдобар во светот.

– Има уште многу да учи и не треба да зборувам за јужноамериканскиот фудбал. Тој е одличен фудбалер кој ќе освои три или четири „Златни топки“, но треба да ја држи устата затворена. Европските клубови најчесто доаѓаат да бараат фудбалери тука, а не во Франција.

– За среќа немав можност да играм против него. За моја или негова среќа, – изјавил Мело.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни