Поврзете се со нас

Светски првенства

Мексиканец се „исклучи“ по елиминацијата на СП, па со боксови и нож му пресуди на телевизорот (ВИДЕО)

Објавено

на

Мексико по долга пауза нема да го гледаме во елиминациските борби на Светското првенство, а причината за тоа е послабата гол разлика од Полска.

Мексиканците ја совладаа Саудиска Арабија со 2-1, ама тој резултат не беше доволен да се освои второто место на табелата иако заедно со Полска имаа подеднаков број на бодови (4). Ова беше големо разочарување за Лозано, Очоа, Хименез и компанија, но и сите нивни сонародници.

Еден од мексиканските фанови стана и вирален откако полуде по елиминацијата на неговата селекција, па со боксови и нож му пресуди на тв приемникот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни