Мекларен ги има најлудите тимски колеги: Саинц и Норис се погрижија за најкомичната сцена на Монца (Видео)

sainc-noris

Трката за Големата награда на Италија ни донесе големи возбудувања и прва победа на Ферари на Монца по пауза од девет години, но ако Шарл Леклер беше вистински херој кога се во прашање случувањата на патеката, надвор од неа издоминираа двајцата возачи на Мекларен.

Карлос Саинц и Ландо Норис се едни од ретките тимски колеги кои имаат искрен и пријателски однос во приватниот живот, а сега двајцата се погрижија да видиме едно урнебесно видео кое всушност ни доаѓа од подготовките за неделата трка во Италија.

Facebook Коментари