Поврзете се со нас

АТП

Мекинро: Ѓоковиќ ќе освојува по две грен слем титули во наредните три години

Објавено

на

Поранешниот капитен на Дејвис Куп репрезентатицијата на Соединетите Америкаски Држави, Патрик Мекинро верува дека Новак Ѓоковиќ драстично ќе го зголеми бројот на грен слем титули во перидов и годините кои се пред нас.

Првиот светски рекет досега зад своето име има 18 победи на големите турнири односно две пехари помалку во однос на рекордерите Рожер Федерер и Рафаел Надал.

-Ако Ѓоковиќ остане здрав и гладен за титули што се чини дека е така, тој треба да може да освои еден до два грен слема по сезона во следните две до три години, -вели Патрик кој е брат на легендарниот Џон Мекинро.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни