Поврзете се со нас

Боречки спортови

МекГрегор испрати порака по веста дека таткото на Нурмагомедов се бори за својот живот

Објавено

на

Во текот на вчерашната ноќ руските медиумои пренесоа дека таткот на Хабиб Нурмагомедов е во исклучително критична состојба и приклучен на апарати во болница во Москва, сето тоа како последица на погрешната дијагноза која му била утврдена во родниот Дагестан.

Абдулманап Нурмагомедов е надалеку познат тренер кој произведе огромен број на борци во различни боречки вештини, а од својот син Хабиб направи апсолутен шампион во УФЦ. Лошата вест за неговата загрижувачка здравствената состојба ја пренесе и УФЦ, а ако во нормални денови Конор МекГрегор постојано го вреѓа својот ривал Хабиб, сега го покажа и своето друго, далеку почовечко лице.

Ирецот испрати емотивна порака и испрати огромна поддрша до цело семејство Нурмагомедов, истакнувајќи ја величината на таткото на Хабиб.

– Се молам за заздравување на Абдулманап Нурмагомедов. Тоа е човек кој е одговорен за огромен број светски шампиони во различни боречки дисциплини. Има толку многу, што не ги ни знаеме.

– Тој е вистински боречки гениј, многу сум тажен што ја слушнав оваа вест. Се молам за семејството Нурмагомедов во овие моменти , -порача популарниот „Ноториус“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни