Поврзете се со нас

НБА

Мекалум: Мозокот им е „испран“, мораат да шутираат тројка (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Еден од најдобрите играчи на Портланд Трејл Блејзерс, Си-Џеј Мекалум даде свој коментар за потегот кој играчите на Денвер Нагетс го изведоа на дуелот против Вашингтон Визардс, последна акција во која имаа контра 4-1 и шанса да го однесат мечот во продолежние, меѓутоа сите играчи се наместија за три поени и на крајот шутнаа, промашија и го загубија дуелот во Колорадо.

Кошаркарите на Денвер ја направија најголемата глупост во оваа сезона (ВИДЕО)

-Имаа шанса за полагање. Веројатно мозокот им е испран дека треба да шутираат за три поени заради аналитичарите но здравиот разум вели дека одите на полагање кога имате отворен пат. Мареј не требаше толку рано да го изгуби дриблингот, -порача Мекалум кој веќе одредено време е повреден и не може да му помогне на Портланд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни