Поврзете се со нас

Боречки спортови

Мејведер заработил солидна сума на поразот на Мекгрегор (Фото)

Објавено

на

Конор Мекгрегор ја загуби УФЦ борбата со Дастин Поире со технички нокаут, откако заработи незгодна повреда уште во првата рунда, а ваквиот епилог му донел добра заработка и на Флојд Мејведер.

Популарниот боксер будно ги следи случувањата во УФЦ, а својата умешност во обложувањето ја потврди и со уплатените 50.000 долари за победа на Поире.

Конор на ужасен начин си ја скрши ногата, Порие повторно излезе како победник (Видео)

Според објавениот тикет на Мејведер, тој заработил чисти 35.000 долари од ова обложување, за што подоцна и му се заблагодари на Поире.

– Фала на заработката, му напиша Мејведер на Поире.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни