Поврзете се со нас

Англија

Мејсон Гринвуд го посвети својот погодок против Брајтон на сега веќе екс соиграч: Те сакам брате…(Фото)

Објавено

на

blank

Мејсон Гринвуд е вистинско откровение на Манчестер Јунајтед оваа сезона, а Оле Гунар Солскјер заслужува вистинска пофалба за начинот на кој успеа да го вметне младиот 19 годишен фудбалер во првиот тим.

Офанзивецот има супер сезона зад себе, а дека се работи за голем талент покажа и на вчерашниот натпревар против Брајтон во кој погоди и забележа една асистенција.

Гринвуд погодокот против Брајтон го прослави на специфичен начин и го посвети на неговиот сега веќе екс соиграч, Анхел Гомеш.

Гомеш од денес и официјално не е фудбалер на Манчестер Јунајтед откако неговиот договор дојде на самиот крај.

На социјалните мрежи Гомеш објави фотографија од прославата на Гринвуд и под неа само напиша:

– Немам зборови. Те сакам брате, ти си специјален играч. Ти благодарам што ми го посвети погодокот.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни