Механичарите на Ред Бул поставија нов рекорд на Силверстоун (Видео)

redbull-box

Луис Хамилтон и Мерцедес беа главни ѕвезди на последната Ф1 трка која се возеше за ГН на Велика Британија, но и тимот на Ред Бул има нешто со може да се гордее од овој натпревар.

Механичарите на Ред Бул успеаја да постават нов рекорд со брзината која ја испорачаа за менување на пневматици на болидот на Пјер Гасли. Целата „мисија“ траше 1,91 секунда, со што Ред Бул го подобри досегашниот рекорд за 0,1 секунда.

Facebook Коментари