Поврзете се со нас

Англија

Мегваер се „прослави“ со еден потег пред голот на Велс (Видео)

Објавено

на

Foto:instagram.com/england

Хари Мегваер доби пофалби од англиската јавност за своите изданија и борбеноста на натпреварите на СП во Катар и по подолго време ги препушти критиките на други англиски репрезентативци.

Капитенот на Манчестер Јунајтед коректно ги извршуваше своите дефанзивни задачи и на дуелот со Велс, но се посрамоти со еден офанзивен обид во првото полувреме.

Мегваер се уфрли во противничкиот шеснаесетник и кога требаше да го загрози голот на Велшаните, биеше нелогично и далеку од голот на денешниот противник, како и од своите соиграчи.

Сосема очекувано, потегот на Мегваер стана вирален на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни