Поврзете се со нас

АБА лига

Мега пресилна: Мекиќ и Задар го освоија шестото место на Суперкупот на АБА (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.aba-liga.com/

Адем Мекиќ и неговите колеги од Задар претрпеа пораз од Мега (101-78) во битката за петтото место на Суперкупот на АБА.

Српскиот тим беше далеку порасположен за игра, ги доби сите четвртини и заслужено дојде до победата во оваа средба која носеше што подобар пласман на турнирот што се игра во Подгорица.

Дуото Топиќ-Миљеновиќ искомбинира 49 поени за победникот, додека кај Задар најефикасен беше Лакиќ со 17 кошеви.

Македонскиот репрезентативец Мекиќ повторно беше во стартната петорка и за 22 минути на паркетот уфрли 7 поени со 2 асистенции и 1 украдена топка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни