Поврзете се со нас

Италија

Меџорини се кандидираше за наградата „Пушкаш“ (Видео)

Објавено

на

blank

Рикардо Меџорини зад себе има настапи во Серија А, но најубавиот гол го постигна во второлигашкото друштво.

Фудбалерот на Виченца денеска се кандидираше за наградата „Пушкаш“ со атрактивниот гол постигнат на дуелот со Пиза од Серија Б.

Меџорини погоди со ножички, а аголот од кој му успеа обидот го направи овој погодок посебно атрактивен и не е изненадување што веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Фудбалерот на Виченца во својата кариера беше член и на Интер, Специја, Џенова, Болоња, Бари, Новара, Торино и Киево.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни