Поврзете се со нас

Македонија

Мечот Тиквеш – Бреидаблик презакажан за во нов термин – познати причините

Објавено

на

Од екипата на ГФК Тиквеш пред неколку моменти излегоа со кратко соопштение до јавноста во кое што се наведува:

-Се известува спортската јавност, УЕФА го презакажа терминот на натпреварот ТИКВЕШ – БРЕИДАБЛИК и истиот ќе се одигра на 11.07.2024 во 20:30 часот, поради високите температури, гласи соопштението од таборото на кавадарчани.

Првично мечот на „Националната арена Тодор Проески“ во Скопје беше закажан за од 17:00 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни