Поврзете се со нас

Франција

Мбапе за тоа што очекува од ПСЖ во наредната сезона: Клубот го прави она што може…

Објавено

на

foto:twitter.com/PSG_inside

Пари Сен Жермен ја потврди доминацијата во францускиот фудбал и дојде до уште еден пехар во Лига 1.

Меѓутоа со оглед на квалитетот, талентот, вложените средства повеќе од јасно е дека се очекува ПСЖ со сигурност да биде шампион, односно тоа само да биде плус за заокружување на целата слика, големиот сон кој не се реализираше и во кампањата 2022/2023.

Секоја година „светците“ говорат за пехарот во ЛШ, но за истиот ќе мора да почекаат уште најмалку една година. По се изгледа неуспесите во ова натпреварување донесоа разочараност и тоа најмногу се гледа по изјавата на најдобриот стрелец на екипата, Килијан Мбапе кој запрашан за тоа што очекува од ПСЖ во натпреварувачкаат 2023/2024 тој порача:

-Што очекувам од ПСЖ наредната сезона? Не, ништо, тука сум само да играм. Се уште имам договор, доаѓам да играм. Клубот го прави она што може, јас само ќе бидам задоволен од она што го прави клубот. Останатото не е моја работа, -порача напаѓачот.

Составот од Париз го напуштаа Рамос и Меси,најавени се и други заминувања, ангажман на други играчи, но и смена на тренерот Криштоф Галтие.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни