Поврзете се со нас

Франција

Мбапе за првпат ја носеше капитенската лента, па испиша историја со пет гола во мрежата на противникот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/PSG_inside

Тренерот на Пари Сен Жермен, Криштоф Галтие се реши да излезе со силен тим на вечерашната пресметка против нисколигашот Пај Де Касел во Купот на Франција, па тоа донесе убедлива победа од 7-0 за фаворитот.

Пај Де Касел е шестолигаш, но без разлика на тоа ПСЖ настапи со играчи како Мбапе, Нејмар, Рамос, Навас, Солер…што во случајот значи дека противникот докрај беше испочитува со тоа што беше декласиран од актуелниот француски првак.

Свое шоу имаше Мбапе кој за првпат во кариерата ја носеше капитенската лента на ПСЖ, вечер која ја заокружи со дури пет гола со што влезе во историјата на „светците“ затоа што досега ниту еден играч на овој тим не успеал ова да го направи.

Нејмар и Солер беа автори на преостанатите два погодоци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни