Поврзете се со нас

Шпанија

Мбапе со прва порака по трансферот во Реал: Невозможно е да објаснам…

Објавено

на

foto:twitter.com/PSG_English

Килијан Мбапе и официјално беше потврден како играч на Реал Мадрид или поточно „кралевите“ ја информираа јавноста дека е договорена соработка до 2029 година.

Официјално: Реал го потврди ангажманот на Мбапе!

Со ова се става крај на една сага, приказна која беше актуелна со месеци, години, постојано се зборуваше за да сега се реализира со тоа што Мбапе како слободен играч доаѓа во шпанската престолнина што дефинитивно е уште една голема победа на Флорентино Перез.

Францускиот репрезентативец експресно се огласи и ја испрати првака порака.

-Ова е остварување на сонот. Многу сум среќен и горд што ќе му се приклучам на мојот клуб од соништата. Невозможно е да објаснам колку среќен и возбуден сум сега. Не можам да дочекам да ве видам мадридисти, ви благодарам за неверојатната поддршка. Хала Мадрид, -порача Килијан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни