Поврзете се со нас

Англија

Мбапе слатко се изнасмеа на предлогот на фан да го засили Арсенал (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_inside

Килијан Мбапе речиси сигурно го напушта ПСЖ по крајот на оваа сезона, а медиумите тврдат дека веќе има договор со Реал Мадрид.

Фановите на многу клубови посакуваат Французинот да се премисли и да стане нивен нов миленик, а таков предлог Мбапе доби и од навивач на Арсенал на видео кое стана вирално.

– Дојди во Арсенал, ќе се грижиме за тебе, – му порача фанот.

Откако Мбапе слатко се изнасмеа на предлогот, дипломатски одговори со „Нема шанси, таму е премногу студено“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни