Поврзете се со нас

Франција

Мбапе прифатил нов договор со ПСЖ

Објавено

на

Килијан Мбапе долго време е поврзуван со трансфер во Реал Мадрид, но француските медиуми најавуваат поинаков епилог ова лето.

Денешните информации од Париз се дека францускиот репрезентативец веќе добил понуда за продолжување на договорот со ПСЖ и тој бил решен да ја прифати, барем привремено одложувајќи го евентуалниот трансфер во друга земја.

Според „Лекип“, една од причините е што Мбапе ќе добива иста плата како во моментов најплатениот Нејмар, а втората е фактот што напаѓачот е роден во Париз и тука е во близина на пријателите и фамилијата, што секако има сериозно влијание при донесувањето на одлуките.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни