Поврзете се со нас

Франција

Мбапе „нокаутираше“ девојка со топка, па со убав гест покажа дека е џентлмен (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_inside

Пари Сен Жермен со освоениот бод на гостувањето кај Стразбур официјално ја потврди новата титулата во најсилниот француски шампионат.

Голот вреден титула за „светците“ беше во режија на Мбапе и Меси во второто полувреме. Меѓутоа пред мечот Килијан направи мал „инцидент“ или поточно беше виновен што една девојка заврши со раскрварен шут.

При загревањето напаѓачот испратил удар кој завршил во главата на девојката, но за среќа мина во најдобар ред. Францускиот репрезентативец покажа манири, веднаш се упати кон трибините, таа беше донесена и на теренот, клупата за резерви за да и добие соодветна медицинска помош.

На крајот Мбапе повторно се извини, ја прегрна девојката и подари дрес за да може што побрзо да ја заборави оваа непријатна случка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни