Поврзете се со нас

НБА

Мбапе испрати порака за младите НБА ѕвезди и покажа импресивна кошаркарска прецизност (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/NBA

Килијан Мбапе е голема фудбалска ѕвезда и тој е вистински доказ дека на најрана возраст можат да се достигнат најважните фудбалски височини, па како добар пример за сите спортисти, рано утрово беше специјален гостин на НБА драфтот.

Изминатава ноќ во Америка се одржа НБА драфтот и најдобрите тимови ги избраа најнадежните пикови, а напаѓачот на ПСЖ имаше порака до големите таленти.

– Пред се, мора да уживаат во моментот, ова се случува еднаш во животот, но ова е само старт на нешто големо.

– Мора да работат, знаат дека е тешко во НБА лигата, но јас верувам во младите играчи. Ако се тука, тоа значи дека имаат голем талент, – порача Мбапе.

Пред да биде дел од церемонијата, Килијан покажал и импресивна кошаркарска прецизност на мал кош, а интересно е тоа што шутира со лева рака, а во фудбал е изразит деснак.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни