Мбапе ги шокираше фановите со еден потег на дуелот со Монпелје (Видео)

Задржувањето на Килијан Мбапе сигурно е најважниот потег на ПСЖ во актуелниот преоден рок, а францускиот репрезентативец со новиот договор го заработи и статусот на најважен играч и природен лидер на составот од Париз. Мбапе вчера беше стартер за ПСЖ на дуелот со Монпелје и немаше посакуван почеток, бидејќи не реализираше пенал за домаќините при … Продолжи со читање Мбапе ги шокираше фановите со еден потег на дуелот со Монпелје (Видео)