Поврзете се со нас

Свет

Мбапе даде супер атрактивен погодок, па имаше лудо славје (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/RadioMARCA

Франција нема обврски во квалификациите за Европското првенство во вториот термин во овој октомврски „прозорец“, но играчите не се слободни затоа што имаат пријателски меч против Шкотска закажан за вечерва од 21 часот.

Атмосферата во таборот на „триколорите“ е одлична, па има простор и за забава, но и атракции за кои е задолжен Килијан Мбапе. Напаѓачот на ПСЖ даде страшен гол по што следуваше негово лудо славје во кое се смееше, соблече дел од опремата и се упати кон соблекувалната.

Ова е мајсторијата, „ракетата“ на Килијан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни