Поврзете се со нас

Англија

Матиќ го истрола Бруно за сите пари на последниот тренинг на Јунајтед (Видео)

Објавено

на

Немања Матиќ со отворени раце го пречека Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед како и сите други соиграчи, но сепак, Србинот не го штеди Португалецот кога е во прашање нивното ривалство меѓу омилените клубови во Португалија.

Бруно пристигна на „Олд Трафорд“ како капитен на Спортинг Лисабон кој долги години го носеше дресот на „зелено-белите“, додека добро познато е дека Немања Матиќ и се претстави на цела европска јавност како еден од најдобрите деструктивци во лутиот ривал од Лисабон.

Матиќ ја освои лигата со Бенфика во периодот од три години кои ги мина на „Луж“, а од времето во Португалија, добро познато му е ривалството кое владее меѓу лутите ривали од Лисабон.

Големите дерби мечеви секогаш будат посебни емоции меѓу фановите, а со оглед на доминацијата која ја прикажува Бенфика во последните години, Матиќ не пропушти да го поздрави Бруно на еден од поселедните тренинзи, инспириран од мерките за дистанца кои се негуваат поради коронавирусот.

– Секогаш постои голема дистанца помеѓу Бенфика и Спортинг, така е секогаш…..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни