Поврзете се со нас

Шпанија

Матијас Меси се „освести“, па и се извини на Барселона и нејзините фанови (ФОТО)

Објавено

на

Матијас Меси, братот на големата ѕвезда на ПСЖ, Лионел неочекувано се најде во фокусот на јавноста откако јавно, директно ја нападна Барселона, нејзиниот претседател Жоан Лапорта, навивачите, но и луѓето кои живеат во Каталонија.

Братот на Меси жестоко ја нападна Барселона: Никој не ги знаеше пред Меси, тие се предавници

Постариот брат на капитенот на аргентинската репрезентација даде серија на серија скандалозни изјави на „Твич“ платформата што секако донесе бура, па откако се „освести“ и ги виде реакции тој се реши одново да се огласи и да се извини за се што зборуваше.

-Сакам да се оправдам за она што го кажав на социјалните мрежи, јас бев со мојот син и пријателите и се шегував. Како ова ќе мислам за еден клуб голем клуб како Барселона и нејзината историја што ни даде толку многу на нашето семејство и на Лео.

-За нас, Каталонија е наш втор дом и тоа е добро познато. Многу ми е жал и им се извинувам на сите, особено на фановите на Барселона. На крајот сакам да кажам дека имам само Инстаграм како социјална мрежа, -напиша Матијас во својата порака.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни