Поврзете се со нас

Германија

Матеус со кратка, но емотивна порака се збогуваше со легендарниот Бреме

Објавено

на

Смртта на Андреас Бреме ја шокираше германската и светската фудбалска јавност, а светот остана без уште една фудбалска легенда и човек кој беше херој за Германците во финалето на СП во 1990 година.

Екс играчот на тимови како Баерн Минхен, Интер и Кајзерслаутерн почина на 64-годишна возраст, а од него денеска се простуваат и многу познати фудбалски имиња.

Меѓу нив се истакна Лотар Матеус, кој му беше клупски соиграч, но и колега во националниот тим и кој токму со Бреме постигна дел од најголемите успеси во кариерата.

Матеус на Инстаграм објавил заедничка фотографија со кратка,  но емотивна порака: Анди, мој пријател, мој соиграч, мој херој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lothar Matthäus (@lotharmatthaus10)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни