Матеус: Нојер веќе не е прифатлив како капитен на Баерн!

Мануел Нојер во изминатиов период доста е актуелен во Баерн Минхен, а причината за тоа се неговите потези кои дефинитивно го разлутија раководството на клубот и навивачите на оваа екипа. Искусниот голман мораше предвеме да ја заврши оваа сезона откако заработи потешка повреда за време на одморот при скијање за да пред неколку денови бурно … Продолжи со читање Матеус: Нојер веќе не е прифатлив како капитен на Баерн!