Поврзете се со нас

Италија

Матераци го исмеа Јувентус по поразот на „Џузепе Меаца“ (ФОТО)

Објавено

на

Foto:instagram.com/marcomaterazzi

Интер обезбеди победа во пресметката со Јувентус (1-0), триумф со кој направи значаен исчекор кон Скудетото, но и воедно триумф со кој ги израдува навивачите.

Меѓу фановите е и Марко Матераци кој долго време го носеше дресот на „нероаѕурите“ и е легенда на клубот од Милано. Тој се идентификува во Интер во кој мина една деценија, па така во свој стил ги закачи „бјанконерите“.

Марко објави фотографија на социјалните мрежи на која се гледа колку гледачи биле присутни на средбата со тоа што тој има додадено плус еден, голманот Јан Зомер и неколку емотикони.

Швајцарецот немаше премногу работа на дербито, па дури и тренерот Симоне Инѕаги пораче дека тој имал простор да се одмори на овој меч.

Инѕаги: Доминиравме, Зомер се одмараше, ама…

Анализа на славниот ас: Дел Пјеро ја посочи клучната разлика меѓу Интер и Јувентус

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни