Поврзете се со нас

Англија

Мата: Фернандеш е болен по фудбал, понекогаш морам…

Објавено

на

Хуан Мата по крајот на оваа сезона си заминува од Манчестер Јунајтед, а тоа воедно значи дека ќе мора да се раздели од соиграчите со кои ја делеше соблекувалната, разви пријателство и мина низ најразлични моменти и ситуации.

Еден колега за Мата е посебен, специфичин и тоа е Бруно Фернандеш кој според Шпанецот е болен за или по фудбал. Тој сака многу да зборува за натпреварите, знае многу играчи, но знае и да претера.

-Бруно е болен по фудбал. Понекогаш му велам: Ја премина границата, замолчи. Со Бруно зборувам многу за фудбалот, тој знае многу играчи, знае се, како што беше Андер Ерера, -откри Хуан за „Атлетик“.

Останува да се види која ќе биде наредна дестинација за Мата кој повеќе од една деценија е во Англија, прво во Челси, па во Јунајтед.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни