Поврзете се со нас

Германија

Мат во три потези: Магичен погодок со пета на Левандовски против Леверкузен (ВИДЕО)

Објавено

на

Баерн Минхен си пигрува со Баер Леверкузен на денешното гостување на „БајАрена“ со што само потврдува дека едноставно е недопирлив во Бундеслигата, односно дека треба да се случи чудо, па некој да му ја грабне титулата од раце.

Уште во првиот дел „баварците испукаа петарда“ во мрежата на домаќините, серија која во 4 минута со магичен погодок ја најави Роберт Левандовски. Триото Кимих-Упамекано-Левандовски го матираше Леверкузен со тоа што специјална завршница со пета имаше полскиот репрезентативец.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни