Поврзете се со нас

Лига Европа

Маскотата на Сосиедад правеше шоу со прославата на Роналдо по освоеното прво место во групата (ВИДЕО)

Објавено

на

Реал Сосиедад претрпе пораз од Манчестер Јунајтед (1-0), но и покрај тој негативен резултат го освои првото место во групата и обезбеди директно место во осминафиналето на Лига Европа.

Ова секако донесе среќа и задоволство во Баскија, а најрасположена беше маскотата која одлучи да се забавува со навивачите по крајот на натпреварот. Тој со помош на навивачите го исмеа Кристијано Роналдо и тоа со неговата препознатлива прослава.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни