Поврзете се со нас

Шпанија

Марсело: Во Реал има само еден начин на размислување

Објавено

на

Марсело Виера да Силва Жуниор или попознат само како Марсело долги време или поточно од 2007 година е член на Реал Мадрид, период во кој има научено многу лекции и сфатено многу работи кога е во прашање шпанскиот великан.

-Најважната работа кога ќе освоиме трофеј е што воопшто не размислуваме да застанеме, да оставиме времето да лета. Секогаш размислуваме за нови победи, иако сме триумфирале трипати по ред. Кога пристигнав, Мадрид ме научи да се борам до крај. Победувате во финалето.

-Многу начучив за ова во Реал. Кога мислиме дека се сме освоиле , сакаме повторно да победиме. Тоа е нашиот начин на размислување, -вели Марсело кој досега се има радувано на 21 пехар со „кралевите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни