Поврзете се со нас

Свет

Марсело: Разговарав со Роналдо за преселба во Ал Наср…

Објавено

на

Foto:twitter.com/FluminenseF

Искусниот бразилски ас Марсело по завршувањето на приказната со Реал Мадрид имаше една неуспешна епизода во Олимпијакос за да набрзо потоа се пресели во Флуминенсе, тим со кој неодама ја освои Лигата на шампионите на Јужна Америка, поточно Копа Либертадорес.

Со ова дефанзивецот само си потврди на себеси дека направил вистински избор и што не се преселил во некоја друга средина како на пример Саудиска Арабија и Ал Наср, клуб во кој настапува неговиот пријател Кристијано Роналдо и со кого разговарал за оваа опција.

-Ние [Марсело и Роналдо] разговаравме за ова пред некое време. Имав некои предлози да заминам, не само таму [Ал Наср], ама требаше да се вратам овде [Бразил], на моите корени. Нешто ми кажа дека морам да се вратам, -истакна Марсело.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни