Поврзете се со нас

Шпанија

Марсело попусто му одржа лекција на соиграч пред примениот гол: Немој да се… (Видео)

Објавено

на

blank

Целиот тим на Реал Мадрид вчера се посрамоти на гостувањето во Алкојано кај шпанскиот третолигаш кој направи една од најголемите сензации во историјата на шпанскиот фудбал, натпревар од кој излегоа многу интересни видеа од славјето на домаќините, но во фокусот се најде и едно што го сподели телевизијата „Кватро“.

Во истото, прикажан ни е еден интересен момент од моментите пред Реал Мадрид да го прими голот за 1:1 во 80-та минута, односно конверзацијата и лекцијата која искусниот Марсело му ја одржа на младиот Винисиус.

Вини Жуниор веќе беше опоменат од Карим Бензема на натпреварот против Борусија Менхегладбах во Лигата на шампионите за пресебична игра, а сега иако му беше највено дека може да направи глупост, на крајот сепак го направи тоа.

Пред да биде изведен корнерот, Марсело му посочи на Винисиус каде треба да се постави и да го чува противникот во шеснаесетникот, а протоа употреби и сочни зборови.

– Вини, Вини, немој да се посереш…. Дојди тука…., – попусто му викаше Марсело, кој потоа гледаше како топката стигнува до играчот кој не го покри неговиот сонародник.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни