Поврзете се со нас

Италија

Mарота го потврди заминувањето на еден играч: Има интерес, мора да ја одржуваме стабилноста

Објавено

на

Еден од првите оперативци на Интер, Џузепе Марота потврди дека клубот веројатно ќе се ослободи од еден свој стандарден пртвотимец.

Станува збор за Милан Шкринијар, играч на кој Интер може да заработи доволен број на пари за да ги покрие загубите и да ги исполни правилата и регулативите на Финансискиот фер плеј.

За Шкринијар најзагреан е тимот на ПСЖ, а Марота потврди дека уште неколку други клубови пројавиле интерес за играчот.

– Има интерес од неколку клубови за Шкринијар и тоа е сосема нормално. Мирно ќе донесеме одлука.

– Одржливоста секогаш мора да биде разгледувана во нашиот клуб, -јасен беше Џузепе Марота.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни