Поврзете се со нас

Македонија

Марковски повеќе не е тренер на Металург

Објавено

на

Некогашниот македонски шампион Металург минува низ тежок период, а последен кој го напушти клубот е тренерот Иван Марковски.

Марковски и покрај сите проблеми, заминувања од клубот во изминативе месеци тој остана на кормилото и успеа со клубот да забележи седум победи на 16 првенствени натпревари во домашниот шампионат.

Сепак ваквата ситуација и беспарицата во клубот од Автокоманда не се издржува и поранешниот македонски репрезентативец стави крај на приказната со Металург како што претходно го направија браќата Њокас, Хорват, Мане…

Останува сега да се види каков ќе биде следниот потег на металурзите и кој ќе се нафати да седне на жешкото столче.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни