Поврзете се со нас

Италија

Маркизио со порака до Пол Погба: Го знаеш патот (Фото)

Објавено

на

Поранешниот легендарен фудбалер на Јувентус, Клаудио Маркизио денеска го празнува својот 36 роденден.

По повод неговиот роденден, Пол Погба со специјална видео порака испратена на Инстаграм му го честиташе неговиот ден, а потоа Маркизио му возврати.

Одговорот на некогашниот италијански репрезентативец јасно ја кажува неговата намера, да го натера Французинот да се врати во Јувентус.

Погба токму од Јувентус се врати во Манчестер Јунајтед, а сега откако станува се поверојатно дека нема да го продолжи договорот со „ѓаволите“ тој би можел да реализира ново враќање во Торино.

– Ми недостигаш многу пријателе. Поздрав принцу, поздрав!, -му порача меѓу другото Погба на Маркизио кој пак на својот Инстаграм профил возврати.

– Го знаеш патот, те чекам, -алудирајќи на тоа Пол Погба да се врати во Торино, во редовите на Јувентус.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни