Поврзете се со нас

Италија

Маркизио со ироничен коментар по новите судиски грешки во Серија А: Се надевам работи технологијата на гол линијата

Објавено

на

blank

Клаудио Маркизио не можеше да остане нем на судиските одлуки на Маурицио Мариани на денешниот натпревар помеѓу Јувентус и Наполи.

На оваа средба имаше неколку спорни моменти откако и на двата тима не им беше досуден пенал иако имаше елементи за такво нешто. Прво Лозано стартуваше врз Кјеза, а потоа и Сандро врз Зјелински, но главниот судија не досуди на белата точка, за во второто полувреме да свирне пенал за Наполи кој подоцна го искористи Лоренцо Инсиње.

Маркизио го истакна своето незадоволство од судењето на Мариани на овој натпревар со ироничен коментар на социјалните мрежи.

– Како и на натпреварите  во квалификациите за Светското првенство, немаше ВАР ни на натпреварот од Серија А. Се надевам барем работеше технологијата на гол- линијата, но никогаш не знаете…, -напиша Маркизио.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни