Поврзете се со нас

Македонија

Марјановиќ и Јузбашиќ остануваат во Куманово

Објавено

на

Тимот на Куманово 2009 и во наредната сезона ќе може да смета на српските интернационалци Андрија Марјановиќ и Душан Јузбашиќ.

Имено македнскиот прволигаш објави дека Марјановиќ и Јузбашиќ ја прифатиле понудата на клубот и ќе му бидат на располагање на тренерот Владимир Мирковски и во кампањаат 2022/2023.

Инаку двајцата пристигнаа во редовите на Куманово пред крајот на минатата сезона, одиграа одлични натпревари во плеј-аут фазата со што ја натераа управата да ја продолжи соработката со нив.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни