Марјановиќ ги насмеа НБА фановите: Здраво мамо и тато… (Видео)

Dallas Mavericks v Los Angeles Lakers

Бобан Марјановиќ одигра одличен натпревар во дресот на Далас, кој без проблеми славеше против Њу Орлеанс, а по мечот српскиот центар издоминира со својата изјава.

Марјановиќ беше одреден за давање интервју по мечот, а тој го искористи за да ги насмее фановите и да стане хит на социјалните мрежи.

– Ова ми е првпат да бидам на телевизија. Здраво мама и тато, јас сум во Далас, – изјави Марјановиќ.

Facebook Коментари