Поврзете се со нас

Балкан

Марио е втор стрелец во Словенија: Крстовски со уште еден убав гол за Домжале (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/NKDomzale

Македонскиот интернационалец, Марио Крстовски продолжува да ги тресе мрежите во првата лига на Словенија, а последна жртва му беше составот на Алуминиј.

Домжале славеше убедлив триумф од 5-0, триумф кој беше најавен токму со еден убав погодок на Крстовски во раната фаза, поточно во 16 минута.

Ова за 25-годишниот Марио беше шести сезонски погодок со што е на делба на второто место на листата на стрелци, поефикасен од него е само Руи Педро од Олимпија Љубљана со десет голови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни