Марија Нацева: Како вежба најдобрата македонска фитнес репрезентативка за да биде во фит – форма (Видео)

Naceva AMS

Македонската репрезентативка во бодибилдинг и фитнес, Марија Нацева е девојката која е победник на Купот на Македонија во категориите Бикини фитнес до 163 см и апсолутен победник, а има уште два пехара и тоа од Балканијада во Регин, Романија каде што беше апсолутен првак. Пред две години, на Европското првенство во Шпанија се пласираше во полуфиналето и успеа да заврши на 8 место од вкупно 39 девојки. На Мистер Олимпија 2014 таа го освои четвртото место.

Очигледно за убаво и фит-тело, покрај исхраната, потребно е и секојдневно вежбање по неколку часови кое Марија Нацева го практикува, за да дојде до тело кое го посакува секоја девојка. Моментално таа работи како личен тренер во Дубаи, ОАЕ.

 

https://www.instagram.com/p/BSf-bXigSaA/?taken-by=marijanaceva&hl=en

Facebook Коментари