Поврзете се со нас

АТП

Мари го истролал Федерер по пристигнувањето во Базел

Објавено

на

foto: https://twitter.com/eurosport

Енди Мари се обидува да го подобри пласманот на АТП листата и реши да настапува на турнирот во Базел, каде првпат по долго време во конкуренција за настап не беше Рожер Федерер.

Федерер десет пати го освои турнирот во родниот град и традиционално учествуваше на него, но неодамна и официјално ја заврши кариерата, па овој пат може да биде само гостин во ВИП ложата.

Затоа Мари се врати во Базел по цели 15 години, а на медиумите им открил дека го истролал својот колега веднаш по пристигнувањето во швајцарскиот град.

– Кога слетав во Базел му напишав на Роџер: Само што слетав во градот на еден од најдобрите спортисти во светот – Гранит Џака.

– Знам дека Гранит е од овде бидејќи сум голем фан на Арсенал, а тој игра одлично сезонава, – изјавил Мари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни