Поврзете се со нас

Балкан

Манев и соиграчите немаа одговор: Пјаца се врати со блесок во хрватското првенство (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/NKRijeka

Повредите не му дозволија да го покаже вистинскиот потенцијал на хрватскиот фудбалер Марко Пјаца, а успеа да потсети на своите најдобри времиња уште на дебито во дресот на Ријека.

Поранешниот играч на Јувентус се врати во својата земја како големо засилување за Ријека, а вчера беше најзаслужен што неговиот тим славеше против Осијек.

Пјаца постигна два убави погодоци за само неколку минути, па го расипа и дебито на нашиот репрезентативец Јован Манев во редовите на гостинската екипа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни