Поврзете се со нас

Англија

Мане се приклучи во стандардниот ритуал на Клоп и го имитираше менаџерот на Ливерпул (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LFC

Јирген Клоп го компелтираше комплетниот „сет“ на трофеи како менаџер на Ливерпул, откако вчера го освои и единствениот трофеј кој му недостасуваше во ерата како предводник на „црвените“.

Ливерпул во големото финале на „Вембли“ го победи Челси во пенал рулетот и ја освои осмата титула во ФА Купот, прва за Клоп во најстарото фудбалско натпреварување на Островот.

Со оваа титула, Клоп стигна до шестиот трофеј во различно натперарување како менаџер на Ливерпул, па тоа го прослави во свој карактеристичен стил.

Германецот го изведе својот препознатлив ритуал со стегната тупаница, а интересно е тоа што еден играч на Ливерпул реши да го копира.

Садио Мане не го реализираше својот пенал, но затоа знаеше како да се израдува на успехот и урнебесно го имитираше својот менаџер пред фановите на Ливерпул.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни