Поврзете се со нас

Европски купови

Мандалиниќ го има најатрактивниот погодок, Чаневски со Топ 5 одбрана на колото (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Еурофарм Пелистер не успеа да оствари позитивен резултат на гостувањето во Словенија кај Тримо Требње (28-24), но ако е утеха на битолчани двајца нивни играчи се најдоа во Топ 5 изборот на ЕХФ на најдобрите моменти на колот.

Бекот Стипе Мандалиниќ го има најатрактивниот погодок во петтото коло, додека пак голманот Градимир Чаневски ја има третата најдобра одбрана.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни