Поврзете се со нас

Светски првенства

Манчини се потсети на шокот во Палермо: Фудбалот знае да биде суров

Објавено

на

Фото: figc.it

Роберто Манчини и натаму добива почести поради успехот на италијанската фудбалска репрезентација на последното Европско првенство, но тоа не значи дека заборавил на неуспешниот обид за пласман на мундијалот во Катар.

Италијанскиот селектор денеска добил уште едно признание поради освоената европска титула, а по доделувањето зборувал за неуспешниот мундијалски плејоф.

Италија беше изненадена на домашен терен од Македонија, а голот на Александар Трајковски во самиот финиш ги шокираше „азурите“ во Палермо.

– Се случуваат и неочекувани работи, фудбалот знае да биде суров.

– Како и да е, мора да ги прифатиме поразите и да почнеме одново. Разочарувањето беше поголемо поради одличните резултати претходниот период, серијата без пораз и фактот што ги оставивме нашите навивачи без своите миленици на едно СП делува вознемирувачки, – изјавил Манчини.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни