Поврзете се со нас

Англија

Манчестер Јунајтед за десет милиони евра продава играч на ривал од Премиер лигата

Објавено

на

Од таборот на Манчестер Јунајтед никако да донесат ново засилување во летниот преоден рок, иако веќе се е подготвено за почеток на подготовките во пресрет на новата натпреварувачка сезона.

Додека траат преговорите за нови играчи, клубот напоредно преговара и со тимови кои се заинтересирани за играчите кои се под договор со клубот од „Олд Трафорд“.

Така, последните најави од Островот говорат дека Манчестер Јунајтед е многу блиску до постигнување договор со Фулам за трансфер на подзаборавениот Андреас Переира.

Бразилецот не реализираше трансфер во Фламенго по истекот на позајмицата во овој клуб, па се врати во матичниот клуб. Дел од медиумите пренесоа дека Ерик Тен Хаг бил подготвен да му даде нова шанса во тимот, но како што стојат работите тој сепак на крај ќе си оди.

Фулам се согласил да плати десет милиони евра, плус три милиони изразени во бонуси за да го добие ангажманот на бразилскиот играч од средниот ред.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни