Поврзете се со нас

Англија

Манчестер Јунајтед му понудил нов договор на 36-годишен ветеран

Објавено

на

foto:twitter.com/ManUtd

Летниот преоден рок може да донесе многу промени во Манчестер Јунајтед, вклучувајќи и менаџерска смена, но клубот не сака да се откаже од еден од ветераните во првиот тим.

Џони Еванс преговара за продолжување на соработката со тимот од „Олд Трафорд“ и медиумите тврдат дека е извесно дека дефанзивецот ќе игра барем уште една сезона во редовите на англискиот великан.

36-годишниот фудбалер минатото лето дојде од Лестер и тренираше со „црвените ѓаволи“ за да ја одржува формата, но го импресионираше Ерик тен Хаг и си заработи едногодишен договор.

30 настапи подоцна, Еванс може да игра уште една сезона, исто како и голманот Тим Хитон на кого му е понуден нов договор, додека прв професионален договор му е понуден на Омари Форсон.

Еванс настапуваше во Манчестер Јунајтед и во периодот меѓу 2006 и 2015 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни