Поврзете се со нас

Англија

Манчестер Јунајтед чека зелено светло од Челси за заем на офанзивен фудбалер

Објавено

на

Foto:manutd.com

Двата пораза на почетокот на новата сезона го запалија црвеното светло во Манчестер Јунајтед, па раководството се обидува да дојде до квалитетни засилувања на повеќе страни.

Трансферот на Рабио пропадна, Каземиро размислува, а Јунајтед сега чека зелено светло од Челси за Кристијан Пулишиќ.

Американскиот репрезентативец не добива голема минутажа кај Томас Тухел и бил заинтересиран за заем на „Олд Трафорд“, но Челси и Тухел треба да одлучат дали можат барем привремено да се откажат од Пулишиќ.

Челси плати 58 милиони фунти за Пулишиќ кој во 2019 година дојде од Борусија Дортмунд.

Во првите две кола, Американецот влезе од клупата и одигра вкупно триесетина минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни