Поврзете се со нас

Свет

Манасков се поздрави со навивачите на Веспрем (ФОТО)

Објавено

на

Веќе подолго време е познато дека нашиот Дејан Манасков нема повеќе да го носи дресот на Веспрем, тим за кој настапуваше во изминативе пет сезони.

Која ќе биде неговата нова дестинација останува да видиме, но во меѓувреме левото крило имаше можност да се збогува со клубот и навивачите на унгарскиот вицешампион.

Унгарскиот клуб организираше средба со фановите по враќањето од Келн, играчите и стручниот штаб беа поздравени од истите, а притоа оваа Деки и останатите (кои си заминуваат) имаа можност на убав начин да ја заокружат, затворат оваа приказна.

Манасков во досегашната кариера освен во Унгарија и Македонија има играно во Германија каде беше дел од Вецлар и Рајн Некар Левен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни